Jak leczyć nerwicę lękową i stres?

Witam ostatnio mam ciezkie chwile , chodze ciagle zestresowana , kiedys stwierdzono u mnie nerwice lekowa, przez to wszystko zaczelam tez zle sie odzywiac , rano kawa i papieros , 12:00 dopiero kanapka na sniadania , potem znow kawa i cos szybko na obiad zwykle kanapka , obfita kolacja gdyz wtedy dopiero robie sie glodna , no i zaczelam sie zle czuc tzn mrowieja mi konczyny , mam zawroty glowy , czuje sie zle.. Czy to przez to moje odyzwianie ? Teraz sie boje ze przez to zrobilam sobie krzywde
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Dzień dobry.

Objawy, które Pan opisuje, mogą wskazywać na ich nerwicowy bądź stresogenny charakter. Zalecaną formą leczenia nerwicy lękowej jest psychoterapia. Przy wsparciu psychoterapeuty może też Pani przyjrzeć się swoim dotychczasowym sposobom radzenia sobie ze stresem i tam, gdzie to okaże się potrzebne, nauczyć się lepiej radzić sobie ze stresem.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

0

Witam,

W leczeniu zaburzeń lękowych bardzo dużą skuteczność potwierdzoną badaniami wykazuje psychoterapia poznawczo - behawioralna. Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne.
Odżywianie też ma wpływ na samopoczucie, zalecałabym dietę dr Dąbrowskiej (warzywa i owoce).

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam Panią
Nerwica lękowa i przeżywany stres negatywnie wpływają
na wszystkie sfery Pani życia - funkcjonowanie społeczne,
rodzinne i zawodowe.
Mogą wręcz uniemożliwiać naukę czy pracę.
Niezmiernie ważne jest aby Pani wyleczyła nerwicę lękową,
gdyż objawy będą się nasilać.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami,
a także zdobyć umiejętność radzenia sobie ze stresem,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
57 poziom zaufania

Witam,
nerwica objawia się różnymi dolegliwościami somatycznymi. Psychoterapia jest metodą najbardziej pomocną w tym zakresie i warto z niej skorzystać znajdując specjalistę. Jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

0

Dzień dobry. Stwierdzenie nerwicy nie jest tożsame z pozbyciem się kłopotu. Czy w związku z jej diagnozą podjęła Pani terapię psychologiczną? Jeżeli nie, to naturalnym skutkiem jest nasilenie się jej objawów, które mogą przejawiać się również w opisany przez Panią sposób. Zaniedbywanie jest pewną formą autodestrukcji, która zwykle wynika z dyskomfortu i braku samoakceptacji. Proszę podjąć walkę o siebie i powrót do równowagi. Zachęcam Panią do umówienia się na konsultację psychologiczną celem postawienia diagnozy sytuacji i znalezienia skutecznych rozwiązań, które pozwolą Pani na osiągnięcie komfortu życia. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Stres i nerwica lękowa

Witam. Mam 20 lat i nerwicę lękową. Lęk pojawił się w pół roku temu, gdy na studiach pokłóciłem się ze znajomą. Początkowo lęk pojawiał się gdy ją widziałem, potem gdy byłem na uczelni, a teraz, mimo iż są wakacje, nie mogę przestać o tym myśleć. Zdaję sobie sprawę, że to jest potwornie błahe, ale nie mogę się po prostu opanować z powodu tylko tej jednej osoby. Dodam jeszcze, że dalsze nasze relacje były neutralne, ale lękałem się odezwać na studiach, że ta osoba mnie skrytykuje. Umówiony jestem już z psychiatrą w tym miesiącu. Jestem już zmęczony stresem. Co mam robić?

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Witaj!

Myślę, że oprócz wizyty u lekarza psychiatry powinieneś również skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty. Terapia pomoże Tobie uporać się z tym uczuciem. Psycholog pokaże Tobie również różne techniki relaksacyjne, które w bardzo szybkim czasie pozwolą obniżyć napięcie emocjonalne.

Strategia unikania, którą teraz stosujesz, tzn. unikanie konfrontacji z tą osobą czy też unikanie odpowiedania na pytania na zajęciach, sprawiają, że Twój lęk będzie się nasilał, ponieważ przekonujesz siebie, że jest się czego bać i odbierasz sobie możliwość skonfrontowania swoich myśli z rzeczywistością. Samu może być to zbyt trudne zadanie, stąd zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Nerwica lękowa a stres

Witam. Od dwóch lat prześladuje mnie chyba nerwica lękowa. Czytałem co nieco na ten temat na internecie, ale tam zdania są podzielona i na każdej stronie pisze coś innego. Moimi objawami są biegunki, chęć wymiotowania, czerwienienie, pocenie się, mocne bicie serca. Spowodowane to jest nawet najmniejszym stresem np: Wyjście do szkoły, fryzjera, jazda autobusem. Proszę o pomoc w tej sprawie. Mam 18 lat, jestem mężczyzną. To pytanie jest skierowane do psychologa, który mi doradzi jak z tym walczyć
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Panu,

Z Pana opisu wnioskuję, że doświadcza Pan zespołu stresowego przewlekającego się.

Jednak żeby postawić rozpoznanie potrzebna jest osobista Pana konsultacja u psychologa lub psychiatry.

Życzę Panu tylko dobrego samopoczucia,

Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty