Jak leczyć nerwicę lękową i stres?

Witam ostatnio mam ciezkie chwile , chodze ciagle zestresowana , kiedys stwierdzono u mnie nerwice lekowa, przez to wszystko zaczelam tez zle sie odzywiac , rano kawa i papieros , 12:00 dopiero kanapka na sniadania , potem znow kawa i cos szybko na obiad zwykle kanapka , obfita kolacja gdyz wtedy dopiero robie sie glodna , no i zaczelam sie zle czuc tzn mrowieja mi konczyny , mam zawroty glowy , czuje sie zle.. Czy to przez to moje odyzwianie ? Teraz sie boje ze przez to zrobilam sobie krzywde

Dzień dobry.

Objawy, które Pan opisuje, mogą wskazywać na ich nerwicowy bądź stresogenny charakter. Zalecaną formą leczenia nerwicy lękowej jest psychoterapia. Przy wsparciu psychoterapeuty może też Pani przyjrzeć się swoim dotychczasowym sposobom radzenia sobie ze stresem i tam, gdzie to okaże się potrzebne, nauczyć się lepiej radzić sobie ze stresem.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

Witam,

W leczeniu zaburzeń lękowych bardzo dużą skuteczność potwierdzoną badaniami wykazuje psychoterapia poznawczo - behawioralna. Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne.
Odżywianie też ma wpływ na samopoczucie, zalecałabym dietę dr Dąbrowskiej (warzywa i owoce).

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Nerwica lękowa i przeżywany stres negatywnie wpływają
na wszystkie sfery Pani życia - funkcjonowanie społeczne,
rodzinne i zawodowe.
Mogą wręcz uniemożliwiać naukę czy pracę.
Niezmiernie ważne jest aby Pani wyleczyła nerwicę lękową,
gdyż objawy będą się nasilać.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami,
a także zdobyć umiejętność radzenia sobie ze stresem,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
nerwica objawia się różnymi dolegliwościami somatycznymi. Psychoterapia jest metodą najbardziej pomocną w tym zakresie i warto z niej skorzystać znajdując specjalistę. Jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

Dzień dobry. Stwierdzenie nerwicy nie jest tożsame z pozbyciem się kłopotu. Czy w związku z jej diagnozą podjęła Pani terapię psychologiczną? Jeżeli nie, to naturalnym skutkiem jest nasilenie się jej objawów, które mogą przejawiać się również w opisany przez Panią sposób. Zaniedbywanie jest pewną formą autodestrukcji, która zwykle wynika z dyskomfortu i braku samoakceptacji. Proszę podjąć walkę o siebie i powrót do równowagi. Zachęcam Panią do umówienia się na konsultację psychologiczną celem postawienia diagnozy sytuacji i znalezienia skutecznych rozwiązań, które pozwolą Pani na osiągnięcie komfortu życia. Pozdrawiam.