Czy ten lek wywołał trwałe uszkodzenia?

Witam. Leki z grupy SSRI a konkretnie sertralina wywołała u mnie efekty uboczne takie jak zanik libido oraz zobojętnienie, znieczulicę emocjonalną. Lek stosowałam w dawce 50mg przez okres około 5 tygodni. Odstawiłam go już ponad 2 tygodnie temu, niestety te niepożądane efekty dalej się utrzymują. Czy one w ogóle znikną czy lek wywolal trwałe uszkodzenia?

Witam! Dysfunkcje seksualne mogą pojawić się jako działanie niepożądane i mają charakter przemijający. Jednak na ustąpienie trzeba trochę poczekać. Piszę dość nieprecyzyjnie, jednak zależy to od osobniczej wrażliwości. Organicznych uszkodzeń te leki w tym zakresie nie wywołują. Powodzenia W. Łuczkowski.