Czy mogę sam odstawić Pramolan?

Brałem Pramolan 1,5 roku po odstawieniu SSRI , działał dobrze i miesiąc temu przestał i został mi przypisany Trazodone. Mam dwa pytania. 1.Czy mogę sam odstawić Pramolan, zmniejszając dawkę o 50mg skoro biorę 200mg. Bo lekarz mój uważa że to słaby lek i mam go brać jedynie doraźnie. 2.Obecnie biorę też Trazodone w dawce 200mg, i mam takie pytanie czy liczyć czas do działania leku od tego czasu co zaczynałem od najmniejszej dawki, czy od tego czasu co biorę 200mg.

Witam! Trazodon także nie należy do "gladiatorów" farmakologicznych. Jeżeli idzie o "siłę" działania leków to efekty lecznicze zależą od osobniczej wrażliwości. Jeżeli koniecznie musi Pan ściśle określać czas do zadziałania leku, to najlepiej mierzyć od podawania pełnej dawki - jeżeli poprawa pojawi się wcześniej, to będzie jeszcze milej. Powodzenia W. Łuczkowski.