Dlaczego leki na nerwicę nie pomagają?

Witam, zdiagnozowano u mnie tzw. Nerwice lękową. Lekarz przepisał mi wenlafalsynę - przez 1 tydzień 37,5mg, po tygodniu zwiększenie dawki do 75mg. Leczenie trwa od 2 tygodni, ale widzę niewielką poprawę. Lęki nadal są, wspomagam się lorazepanem. Czy mój stan jest spowodowany krótkim leczeniem, czy może lek na mnie nie działa, tak jak powinien?

Witam! Leki przeciwdepresyjne z grup SSRI i SNRI działają z opóźnieniem, tj. w zależności od osobniczej wrażliwości zaczynają działać po 2-4 tygodniach, czasem trzeba czekać jeszcze dłużej. Jednak w odróżnieniu od benzodiazepin, do których należy Lorazepam, nie powodują uzależnienia. Wymagają jednak cierpliwości od osoby leczonej. Powodzenia i cierpliwości W. Łuczkowski.