Czy Zoloft spowodował trwałe zmiany?

Witam. Przez okres około 5-6 tygodni stosowałam lek od psychiatry Zoloft w dawce 50mg. Leczę się również na niedoczynność tarczycy od kilku lat (letrox 75mg) oraz endometrioze od 3 miesięcy (Diemono). Gdy rozpoczęłam leczenie endometriozy moje libido było na bardzo dobrym poziomie. Natomiast po włączeniu leczenia psychiatrycznego po kilku tygodniach libido zniknęło. Pojawiło się również coś w rodzaju spłycenia emocji, nic nie cieszy już jak kiedyś, czuje duża obojętność. Z tych powodów postanowiłam odstawić lek Zoloft. Odstawiłam 3 tygodnie temu, niestety efekty uboczne nie znikają. Boje się, że nie wrócę do normalności... Czy lek mógł wywołać trwałe zmiany?

Witam! Leki z grup SSRI i SNRI mogą niekorzystnie wpływać nawet na całą sferę seksualną. Zależy to od osobniczej wrażliwości, wysokości dawek i długości leczenia. Po stopniowym obniżeniu dawek lub ich odstawieniu dysfunkcje stopniowo się wycofują. 3 tygodnie to przy tego typu lekach jest okresem zbyt krótkim. Więcej wiary w siebie, pozdrawiam W. Łuczkowski.