Jak dalej postępować przy tych objawach podczas stosowania antykoncepcji?

W zeszłym roku zaczęłam brac tabletki antykoncepcyjne vibin z powodu przedłużające się miesiączki, niestety po tabletkach dostawałam migrenę z aurą. Poszłam do innego ginekologa który powiedział abym odstawiła te tabletki i że nie wolno mi przyjomac tabletek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych jeśli mam takie objawy. Przepisał mi tabletki duphaston. Żadne tabletki mi nie pomagały w wyregulowaniu miesiączki. Dopiero kiedy zaczęłam pic sok z pokrzywy, miesiączki się skróciły. Teraz będąc u tego samego lekarza na konsultacji stwierdził że mam endometrioze i że mam przestać brac duphaston i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne orlifique. Kiedy mu powiedziałam że przecież mi nie wolno brac tabletek dwuskładnikowych bo mam migreny z aura machnął ręką i powiedział że to żadna migrena a te tabletki są o niższym stężeniu. Jutro powinnam zacząć przyjmować te tabletki. Co mam robić? Boję się kolejnych objawów po tabletkach.
KOBIETA, 29 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli ma Pani obawy związane z rozpoczęciem doustnej antykoncepcji hormonalnej, to proszę skonsultować się dodatkowo z innym ginekologiem, by mieć pewność, że takie postępowanie będzie prawidłowe.

W ulotce dołączonej do opakowania tabletek antykoncepcyjnych Orlifique można znaleźć informacje, które mówią, że migreny z aurą są przeciwwskazaniem do stosowania tych pigułek.

Nasi eksperci wypowiadali się na podobne tematy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-zazywac-antykoncepcje-hormonalna-przy-migrenach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wskazania-do-odstawienia-antykoncepcji-hormonalnej-przy-migrenie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/migrena-z-aura-bez-epizodow-a-stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-naraya.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.