Czy mam dalej stosować antykoncepcję przy tych objawach?

Dzień dobry, od kwietnia przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Drosfemine Forte, jest to już moje 5 opakowanie. Od 3 tygodni zauważyłam co jakiś czas, najczęściej co 1,5 tygodnia, że zaczyna boleć mnie głowa, dostaje mroczki przed oczami oraz zanika mi czucie po lewej stronie. Czy to jest spowodowane tabletkami? Dodam, że mam problemy z migrenami ale nigdy do tego stopnia. Dodam, że jestem za granicą i dopiero w listopadzie będę miała możliwość udać się do lekarza ginekologa.Co powinnam zrobić? Odstawić tabletki czy dalej je przyjmować i od razu po powrocie umówić się na wizyte i zmienić je? Dziekuje za odpowiedź.
KOBIETA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Aby znaleźć odpowiedź na Pani pytanie, warto zerknąć do ulotki dołączonej do opakowania tabletek antykoncepcyjnych Drosfemine Forte.

Bóle głowy i migreny są jednym z częstych działań niepożądanych i mogą dotyczyć nawet 1 na 10 kobiet. Oprócz tego jako częsty skutek uboczny producent wymienia zaburzenia miesiączkowania, dolegliwości bólowe piersi, nastroje depresyjne, nudności oraz upławy.

Niepokojące są jednak mroczki przed oczami oraz zaburzenia czucia, dlatego jeśli objawy te są bardzo uciążliwe, to warto rozważyć odstawienie pigułek.

Odpowiedzi ekspertów na pytania z podobnej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-uboczne-przyjmowania-tabletek-lyrica,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-uboczne-tabletek-hormonalnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.