Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych

Dzień Dobry. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne 20 grudnia pierwszego dnia miesiączki. Uprawiałam seks z facetem już następnego dnia bez zabezpieczeń. Okres skończył mi się po 3 dnia, a zawsze miałam około 7dni. Tabletki biorę regularnie. W nocy z 24 na 25.12 pojawiły mi się silne wymioty. Zastanawiam się czy to zatrucie podczas wigilii czy być może ciąża albo skutki uboczne tabletek? Dodam że biore Migrogynon 21.

Na objawy ciąży jest to zdecydowanie za wcześnie. Wigilia w niejednym domu kończyła się pewnie podobnie, jednak objawy te mogą też pasować do objawów ubocznych Microgynonu (jak też innych leków antykoncepcyjnych). Myślę, że dzisiaj już sama Pani wie co było przyczyną. Proszę przeczytać poprzednią moją odpowie innej pacjentce.