Czy mogę stosować antykoncepcję przy migrenach z aurą?

Dzień dobry. Chciałabym zacząć stosować tabletki atywia. W ulotce napisano żeby nie stosować w przypadku migren z aura. Miewam kilka razy w miesiącu bóle głowy, po jednej stronie, w okolicy czoła i brwi, z towarzyszącym uczuciem głodu, (bez diagnozy, rezonans ok, badania krwi ok) bez objawów neurologicznych, mam wrażenie, że troszkę lżej mi jak siedzę przy wyłączonym świetle, ale nie mam jakiegoś światłowstrętu przy zapalonym. Dodatkowo mam kamień 7mm w pęcherzyku zolciowym, czasem coś mnie lekko zakłuje, bez ataków bólowych. Czy moje objawy są przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji Atywia?
KOBIETA, 38 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę porozmawiać na ten temat z ginekologiem, ponieważ to on zajmuje się doborem antykoncepcji bezpiecznej dla pacjentki.

Warto byłoby zdiagnozować dolegliwości bólowe głowy, o których Pani wspomina, ponieważ jeśli faktycznie jest to migrena z aurą, a producent wyraźnie to odradza, to w takiej sytuacji bezpieczniej jest zrezygnować z danych pigułek.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-antykoncepcja-miala-wplyw-na-kamienie-zolciowe,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/koniecznosc-odstawienia-tabletek-antykoncepcyjnych-przy-operacyjnym-usunieciu-kamieni-z-pecherzyka-zolciowego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/migrena-z-aura-bez-epizodow-a-stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-naraya.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.