Jak stosować Zoloft i Alprox?

Witam. Od miesiąca przyjmuje lek zoloft 50 napierw było 2x po 25 od 5 dni mam 1x 50 rano. Mój psychiatra powiedzial, że przez najblizszy miesiąc powinnam również przyjmować alprox 0.25, pół tabletki również rano. Czy mogę wziąść te leki jednocześnie czy powinna być jakaś przerwa czasowa między jednym a drugim ?

Witam! Generalnie nie należy łącznie podawać leków SSRI i benzodiazepin. Interakcje występują bardzo rzadko, ale jednak. Ponadto SSRI i SNRI nasilają objawy niepożądane benzodiazepin. Dawki wymienione przez Panią są niewielkie i jeżeli korzyść tego połączenia będzie większa od ryzyka, to można spróbować. Zazwyczaj w tym pierwszym okresie leczenia podajemy ataraktyki, np. Hydroksyzynę. Powodzenia W. Łuczkowski.