Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Dzień dobry,
Niestety w pytaniu zawarł Pan zbyt mało danych. Aby w przybliżeniu określić czas i sposób odstawienia tych leków konieczna jest znajomość dawek, jakie Pan przyjmuje.
Pozdrawiam.

0

Witam!
Powyższe leki należą do grupy benzodiazepin i mają bardzo dużą tendencję do uzależniania! Można je stosować tylko przez krótki czas - osoba, która Panu je ordynowała, działała krótkowzrocznie i nie do końca odpowiedzialnie! Zbyt mało danych: w jakich dawkach i od jak dawna są stosowane, w jakim celu rozpoczęto ten rodzaj "terapii", czy stosuje Pan jeszcze inne środki, jaka jest Pańska wydolność i badania laboratoryjne? Jak Pan widzi tą sprawą powinien zająć się lekarz! Odstawienie benzodiazepin nie jest sprawą prostą i czasem może dać groźne następstwa! Zazwyczaj w miejsce odstawianego leku podajemy przez krótki okres lek niedający uzależnienia (SSRI, neuroleptyk lub inny), pod opieką lekarską. Nie powinno się podawać innej benzodiazepiny ze względu na tzw. zależność krzyżową!
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy