Jak sprawdzić, czy jestem uzależniony od leków nasennych?

Czy jestem uzależniona od lekow nasennych czy tylko moj organizm nie potrafi sobie poradzic z przestawieniem sie na zmiany.zawsze przez pierwsze dwa dni nowego tygodnia muszę wziąć coś na sen bo inaczej nie zasnę.bardzo mnie to martwi.dodam ze biore onirex po pol tabletki.tylko wieczorem i tylko gdy nie mogę zasnąć Nigdy nie biorę żadnych innych leków ani na uspokojenie ani nawet antybiotyków nie lubię.proszę mi pomóc bo naprawdę się martwię pozdrawiam.

Witam,
Bardziej,niż nad lekami zastanowiłabym się,co takiego szczególnego dzieje się w owych dwóch dniach,że nie można zasnąć bez leków.Powodem może być również przesadnie długie spanie w wolne dni i rozregulowanie rytmu dobowego,po którym jest się w poniedziałek nieprztomnym.Jezeli więc te problemy są zaniedbane ,w następstwie będzie Pani wymuszała je lekami i tym samym uzależniała się.

Jeśli problem powtarza się zawsze w określone dni, a nie ma ku temu innych przyczyn (np somatycznych), może to oznaczać emocjonalne pochodzenie objawów (np stres związany z pracą, przeżywaniem początku tygodnia, lęków z tym związanych itp). Wówczas warto przyjrzeć się temu i przepracować w procesie psychoterapii. Zachęcam zatem do zgłoszenia się do psychologa, psychoterapeuty.