Czy tak można łączyć Alprox?

Biorę z zalecenia lekarza Alprox (Alprazolam), jedna tabletka 0,5mg jednak z biegiem czasu wzrosła mi bardzo tolerancja na ten lek, uprzedzam, że nie jestem uzależniona a sam lek biorę doraźnie jednak nie chcę brać go w dużych ilosciach. Czytalam ze w zwykłych dawkach DXM czyli Dekstrometorfan pozwala obniżyc tolerancje na benzodiazepiny. I tu moje pytanie żeby nie zrobić sobie krzywdy, w jakich dawkach i przez jaki czas? I czy oddzielnie czy np. dnia, którego biorę Alprox?

Nie wiem u jakiego lekarza i z jakiego powodu przyjmuje Pani te leki. Powinna Pani wiedzieć, że zarówno Alprazolam (pochodna benzodiazepiny) jak i Dekstromtorfan (podobnie działa jak kodeina, pochodna opium) mają właściwości uzależniające. Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem czy nie ma bezpieczniejszych leków, a może przydałaby się psychoterapia u certyfikowanych psychoterapeutów, bo jeśli problemem jest kaszel to bywa tak w stanach nerwicowych i same leki, nie pomogą "na dłuższą metę".