Łączenie leku Nitrazepam z lekami na nerwicę lękową

Mam pytanie lecze bezsenność Nitrazepamem lecz potrzebuje lek również na dzień na nerwice lękową mam kilka leków które kiedyś zażywałem lecz nie wiem czy można je łączyć np jeżeli bym zażył Sulpiryd, oxazepam , i spamilkan podsumujmy czy moge na sen brać nitrazepam a jakiś z tych leków przez dzień

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Nie może Pan sam sobie ustalać, jakie leki może Pan zażywać i łączyć ze sobą, jeśli chodzi o leczenie bezsenności i nerwicy lękowej. Podejrzewam też, że bezsenność i problemy ze snem, na które się Pan leczy, nie są chorobą samą w sobie, ale objawem, konsekwencją zaburzeń nerwicowych. To znaczy, że należałoby się skupić na leczeniu nerwicy, bo być może skuteczna farmakoterapia zaburzeń lękowych przyczyniłaby się również do tego, że zacząłby Pan lepiej spać. W sprawie leczenia, łączenia leków powinien się Pan skonsultować z lekarzem psychiatrą. Tylko on może decydować o tym, jakie leki może Pan zażywać, w jakich konfiguracjach i jakich dawkach. Proszę też pamiętać, że Nitrazepam jest pochodną benzodiazepiny i ma właściwości uzależniające. Powinien się Pan zgłosić do lekarza psychiatry, do czego Pana gorąco zachęcam.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!