Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Łączenie leku Nitrazepam z lekami na nerwicę lękową

Mam pytanie lecze bezsenność Nitrazepamem lecz potrzebuje lek również na dzień na nerwice lękową mam kilka leków które kiedyś zażywałem lecz nie wiem czy można je łączyć np jeżeli bym zażył Sulpiryd, oxazepam , i spamilkan podsumujmy czy moge na sen brać nitrazepam a jakiś z tych leków przez dzień
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Nie może Pan sam sobie ustalać, jakie leki może Pan zażywać i łączyć ze sobą, jeśli chodzi o leczenie bezsenności i nerwicy lękowej. Podejrzewam też, że bezsenność i problemy ze snem, na które się Pan leczy, nie są chorobą samą w sobie, ale objawem, konsekwencją zaburzeń nerwicowych. To znaczy, że należałoby się skupić na leczeniu nerwicy, bo być może skuteczna farmakoterapia zaburzeń lękowych przyczyniłaby się również do tego, że zacząłby Pan lepiej spać. W sprawie leczenia, łączenia leków powinien się Pan skonsultować z lekarzem psychiatrą. Tylko on może decydować o tym, jakie leki może Pan zażywać, w jakich konfiguracjach i jakich dawkach. Proszę też pamiętać, że Nitrazepam jest pochodną benzodiazepiny i ma właściwości uzależniające. Powinien się Pan zgłosić do lekarza psychiatry, do czego Pana gorąco zachęcam.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy