Stosowanie Lorazepam na nerwicę lękową

Witam. Czy lorazepam wyleczy nerwice lekowa. Otrzymalam 1mg pod jezyk 2razy dziennie a jak lepiej sie bede czula to raz dziennie. Nie mogę przyjmiwac innych lekow bo mam duzo uciazliwych sktkow ubocznych (elicea .sertralina...) dodam ze bylam u .lekarza psychiatry.dziekuje za odpowiedz

Witam. W przypadku nerwicy leczenie farmakologiczne jest leczeniem wspomagającym. Nie usuwa przyczyny zaburzenia, a tylko redukuje objawy. Bardzo często po odstawieniu leku objawy wracają. Dodatkowo z Lorazepamem jest ten problem, że to benzodiazepina, a więc lek o właściwościach uzależniających. Działa natychmiast i jest skuteczny, ale nie powinno się go używać dłużej niż kilka tygodni. O szczegóły proszę pytać swojego lekarza psychiatry. Leczeniem pierwszego wyboru w przypadku nerwicy powinna być psychoterapia. Pozdrawiam