Jak radzić sobie z nerwicą lękową?

Witam leczę się na nerwice lękową od paru dni mam nasilone lęki i wpadam szybko w panikę nie daje se już z tym rady jak sobie mogę pomóc??

Witam. Możliwym sposobem radzenia sobie jest noszenie prze sobie tabletki przeciwlękowej i zażywanie jej wówczas, gdy już jest naprawdę źle. Proszę jednak pamiętać, że leki z tej grupy mają właściwości uzależniające - więc można je stosować tylko pod nadzorem lekarza psychiatry i dobrze jeśli są stosowane doraźnie, a nie np. codziennie. Przechodzimy więc do kwestii odpowiedniego leczenia - w zaburzeniach nerwicowych odpowiednim sposobem leczenia jest psychoterapia, a farmakoterapię najlepiej stosować jako leczenie wspomagające właściwą terapię. Jeżeli chodzi o ofertę psychoterapeutyczną na terenie Śląska, to rzetelne informacje uzyska Pani na stronie internetowej Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów. Pozdrawiam