Brak odczuwania emocji u 20-latki

Nigdy nie byłam zakochana, wydaje mi się, że to nie przez to, że jeszcze nie spotkałam odpowiedniej osoby. Spotkałam wielu fantastycznych facetów, od których, przestraszona, "uciekałam", gdy zauważałam pierwsze oznaki zauroczenia moją osobą. Znajomi mówią mi, że jestem dość chłodnym człowiekiem. Sama zauważyłam już swój brak większych emocji i sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Obawiam się, że może to być skutkiem braku "kocham cię" i przytuleń rodziców itp w młodości. Nie wiem co robić..

Witam. Myślę, że dokonała Pani bardzo odważnej i wnikliwej autorefleksji - to już bardzo wiele. Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii. Pełne i rzetelne informacje o ofercie terapeutycznej w Województwie Śląskim znajdzie Pani na stronie internetowej Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów. Pozdrawiam.

Witam. Bardzo dobrze, że zauważa Pani problem oraz szuka Pani pomocy. Proponuje udać się do psychologa, aby popracować nad dokładnym wglądem, oraz emocjami.