Nagły brak emocji, uczuć u 30-latki

Witam.od jakichś 4 miesiecy nie czuję kompletnie nic stało się to nagle.mam brak wewnętrznych emocji,uczuć,zero myślenia.rowniez nie mogę spać tak jak dawniej, nie wiem jaki jest dzień i jak wogole ucieka czas.czuje się jakbym była w innym świecie, chociaż czuję że robię rzeczy te co zwykle.dodam że jestem zdrowa.wyniki krwi są dobre,nerki, wątroba też oraz zelazo, ciśnienie również.odczuwam też zawroty głowy i słyszę inaczej dzwieki, melodie i zmienione głosy ludzi,a w tv jakbym miała wrażenie że ludzie poruszają ustami ibez głosu.mysle że odbiło się to na psychice lub może być coś w głowie.kobieta 30 lat.

W pierwszej kolejności sugerowałbym konsultację z lekarzem psychiatrą. Po przyjrzeniu się Pani objawom i ich potencjalnym przyczynom powinien zaproponować dalsze oddziaływania terapeutyczne uwzględniające pomoc psychologiczną i/lub farmakologiczną.

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?

Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?

Problemy, które Pani opisuje zapewne mają podłoże

emocjonalne czyli są natury psychologicznej.

Opisane przez Panią objawy wskazują na anhedonię.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym

sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.

Anhedonia charakteryzuje się wspomnianą przez Panią pustka emocjonalną.

Anhedonia, czyli brak odczuwania uczuć i emocji oraz brak odczuwania

przyjemności zmysłowej, emocjonalnej, intelektualnej i duchowej,

a przede wszystkim brak zdolności odczuwania radości życia,

zwykle jest główną cechą poważnego zaburzenia depresyjnego.

Może być też skutkiem długotrwałego stresu, lęku,

przeżytej w dzieciństwie traumy, uzależnienia od amfetaminy

i kokainy lub stosowania antydopaminergicznych leków

przeciwdepresyjnych lub leków przeciwpsychotycznych.

Anhedonia negatywnie wpływa na wszystkie sfery życia - funkcjonowanie

społeczne, rodzinne i zawodowe a nawet na pasje i zainteresowania.

Znacznie obniża jakość życia.

Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo

zdiagnozowany i żeby podjęła Pani leczenie, psychoterapię.

Żeby Pani pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły do opisanych

zaburzeń i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani odzyskać zdolność adekwatnego

odczuwania uczuć i emocji, dzięki czemu odzyska Pani radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/