Dlaczego mam te problemy z myśleniem?

Dzień dobry bardzo proszę o pomoc mam uczucie pustej głowy żadna myśl mi nie przychodzi przez głowę jakby ktoś mi odebrał myśli i uczucia miałam wcześniej bardzo dużo stresu doszły do tego natrętne myśli nie mogłam spać w nocy jeść miałam ogromny problem ze wstaniem z łóżka i ciągle płakałam zaczęłam widzieć wszystko za mgłą z resztą dalej widzę i miałam wrażenie że jestem innym człowiekiem byłam u psychiatry i zapisała leki brintelix i chydroksyzynę brałam te leki niecałe 2 tyg i wtedy pojawiła się pustka w. Głowie Wcześniej też tak było ale myśli wracały natrętne ale wracały a teraz pustka od 2 miesięcy nie mogę przez to normalnie funkcjonować mam też zawroty głowy nie wiem co mam robić leków nie biorę od kilku miesięcy i nic się nie poprawia jest jeszcze gorzej myślę o tym żeby ze sobą skończyć wcześniej jeszcze mnie jeszcze wszystko drażniło a teraz nic tylko ta pustka w głowie i w emocjach czy to wina leków mam iść do toksykologa co mam robić żeby ta pustka w głowie minęła proszę o pomoc

Witam Panią,

W sytuacji bardzo dużego stresu, niechcianych emocji czy traumatycznych

wydarzeń… umysł, broniąc się przed poczuciem zagrożenia,

powoduje całkowite odcięcie od uczuć i emocji.

Anhedonia charakteryzuje się wspomnianą przez Panią „pustką w głowie"

Anhedonia, czyli pustka emocjonalną, brak odczuwania uczuć i emocji

oraz brak odczuwania przyjemności zmysłowej, emocjonalnej, intelektualnej

i duchowej, a przede wszystkim brak zdolności odczuwania radości życia,

zwykle jest główną cechą poważnego zaburzenia depresyjnego.

Może być też skutkiem długotrwałego stresu, lęku, przeżytej w dzieciństwie

traumy, a także uzależnienia od amfetaminy i kokainy lub stosowania

antydopaminergicznych leków przeciwdepresyjnych lub leków

przeciwpsychotycznych.

Anhedonia negatywnie wpływa na wszystkie sfery życia - funkcjonowanie

społeczne, rodzinne i zawodowe a nawet na pasje i zainteresowania.

Znacznie obniża jakość życia.

Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo

zdiagnozowany i żeby podjęła Pani leczenie, odpowiednią psychoterapię.

Żeby Pani pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani wyleczyć zaburzenia nerwicowe oraz odzyskać

zdolność adekwatnego odczuwania uczuć i emocji, dzięki czemu odzyska

Pani radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/