Co znaczy u mnie taka pustka emocjonalna?

Dobry wieczór, Mam 20 lat. Chciałabym się poradzić. Otóż od jakiegoś czasu odczuwam pustkę emocjonalną charakteryzującą się brakiem emocji zarówno do osób bliskich jak i różnych sytuacji życiowych. Ta obojętność co jakiś czas przerywana jest przez napady lęku (o nieuzasadnionej przyczynie) podczas których zachowuje się dość irracjonalnie. Konsultowałam problem z psychiatra ale zadała mi tylko trochę pytań a następnie przepsiala leki bez powiedzenia chociażby czy coś podejrzewa. Nie wiem co robić. Dzisiaj miałam kolejny napad lęku podczas którego odczuwałam duszności, mdłości, kreciło mi ale w głowie i miałam przyspieszony oddech. Nie wiem czy brać te leki (jakieś antydepresanty mające uśmierzać ten lęk). Od wczoraj czuje ciągly niepokój przez co chodzę całą spięta. Nie chce też tez pustki.emocjonalnej gdy sprawia ona ze kompletnie odcinam się od życia, nie mam motywacji. Mam studia, pasję i nie chce zawalic tego przez te stany. Dodam że już dwa lata temu miałam podobne lęki ale wówczas dotyczyło to lotu samolotem. Ma ktoś podobny problem i mógłby mi pomóc?

Witam Panią,
Wspomniana przez Panią pustka emocjonalna to anhedonia.
Anhedonia, czyli brak odczuwania uczuć i emocji
oraz brak odczuwania przyjemności zmysłowej, emocjonalnej,
intelektualnej i duchowej, a przede wszystkim brak zdolności
odczuwania radości życia, zwykle jest główną cechą
poważnego zaburzenia depresyjnego.
Może być też skutkiem długotrwałego stresu, lęku,
przeżytej w dzieciństwie traumy, uzależnienia od amfetaminy
i kokainy lub stosowania antydopaminergicznych leków
przeciwdepresyjnych lub leków przeciwpsychotycznych.
Anhedonia negatywnie wpływa na wszystkie sfery
życia - funkcjonowanie społeczne, rodzinne i zawodowe
a także na nasze zainteresowania.
Znacznie obniża jakość życia.
Pani objawy wskazują na zaburzenia lękowe, które często
przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych
objawów somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani stanów lękowych
oraz ich konsekwencji
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl