Dlazego nie mam w sobie emocji?

Witam zgłaszam sie z nietypowym problemem. Mam 22 lata Od jakiegos czasu(nie potrafie okreslic jak dlugo to trwa) nie mam w sobie zadnych emocji.ani płaczu,ani smiechu kompletnie nic.zastanawiałem sie czy nie jestem psychopatą,ale pamietam ze 5 lat temu płakałem.co moze mi byc?

Dzień Dobry Panu,

Opisane przez Pana symptomy wskazują na anhedonię, objawiającą się tzw. spłyceniem afektu, brakiem spontanicznego wyrażania takich emocji, jak radość, żywiołowość, gniew.

Anhedonia jest skutkiem wynikającym ze stanu depresyjnego, jak i może być ubocznym efektem leczenia przeciwdepresyjnego.
Narzędziem diagnostycznym, służącym do oceny nasilenia anhedonii, jest Skala Odczuwania Przyjemności.
Anhedonia jest uleczalna.

Sugerowałabym Panu konsultację w Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,

nie czuje Pan emocji, zastanawiam się, co spowodowało taki stan? Zalecałabym psychoterapię jako formę pomocy.
Emocje uwarunkowane są biologicznie, wyróżniamy 7 podstawowych emocji; złość, strach (lęk), smutek, radość, zaskoczenie, pogarda, wstręt. Złość mobilizuje organizm do walki, strach do ucieczki, to są emocje, które pozwalają przetrwać. Kiedy pogrążamy się , w smutku, często płaczemy, ponieważ organizm sam dąży do homeostazy. Zaburzenia na płaszczyźnie emocjonalnej - wskazują na zaburzenia w obszarze psychicznym, jak i w aspekcie behawioralnym (zachowanie).

Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Opisane przez Pana objawy mogą wskazywać
na anhedonię. Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym
wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Anhedonia, czyli brak odczuwania uczuć i emocji,
a przede wszystkim przyjemności zarówno zmysłowej,
cielesnej jak też emocjonalnej, intelektualnej czy duchowej
oraz radości życia, zwykle towarzyszy depresji.
Może być też skutkiem przeżytej traumy, uzależnienia
od amfetaminy i kokainy lub stosowania
antydopaminergicznych leków przeciwdepresyjnych.
Nieleczona anhedonia cały czas postępuje i prowadzi
do głębokiej depresji i silnego pogarszania się stanu
zdrowia psychicznego.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby podjął Pan leczenie, psychoterapię.
Żeby skutecznie Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pana problemu, dotrzeć do przyczyn utraty odczuwania
przyjemności, doświadczania radości życia… i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii, która przywróci
Panu zdolność odczuwania uczuć, emocji, przyjemności
oraz radości życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl