Dlaczego odczuwam pustkę w głowie?

Wyłączyło mi myślenie, mam pustkę w głowie, nie odczuwam przyjemności z niczego, z żadnego ruchu. Brałem leki pół roku, nie biorę już 3 miesiące. Niedawno myśli mi wróciły tylko na półtora dnia, czułem się zdrowy w 75%. Trafiłem do szpitala, bo miałem urojenia, że ktoś mnie chce zaatakować, że wszyscy się na mnie uwzięli. Dostawałem 4mg rispoleptu na dobę.

Witam,

wskazana jest konsultacja i leczenie psychiatryczne, na takie pytania odpowie lekarz prowadzący, zachęcam Pana do szczerej rozmowy odnośnie tego, co Pana niepokoi, jakie problemy się pojawiają i/lub dodatkowo psychoterapia - wsparcie psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.

Nie sposób odpowiedzieć na Pana pytanie, nie znając Pana historii i Pana osobiście. Zachęcam do podjęcia psychoterapii i poszukania wspólnie z psychoterapeutą odpowiedzi na Pana pytanie oraz sposobów, jak może Pan sobie w tym pomóc. W takiej sytuacji, jaką Pan opisuje, najbardziej wskazane jest połączenie farmakoterapii i opieki psychiatry z psychoterapią.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

Witam Pana
Pana objawy wskazują na anhedonię, jednak rzetelną diagnozę
można postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Anhedonia, czyli brak odczuwania uczuć i emocji,
a przede wszystkim radości życia, zwykle towarzyszy depresji.
Często tez jest skutkiem przeżytej traumy, uzależnienia od amfetaminy
i kokainy lub stosowania antydopaminergicznych
leków przeciwdepresyjnych.
Anhedonii często towarzyszy wspomniana przez Pana
„pustka w głowie”, a czasami też tzw. gonitwa myśli.
Nieleczona anhedonia może prowadzić do głębokiej depresji
i silnego pogarszania się stanu zdrowia psychicznego.
Bardzo ważne jest wczesne zdiagnozowanie i systematyczne
zastosowanie właściwej terapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl