Skąd u mnie uczucie pustki?

Witam, mam problem dotyczący mojej osobowości/duszy, a właściwie jej braku. Cały czas mam wrażenie pustki. Jedyna myśl w głowie dotyczy braku myśli. Nie udzielam się w rozmowach, bo nie wiem co powiedzieć albo nie mam nic do powiedzenia. Nie wiem co chcę robić w życiu, jestem ciągle niezdecydowana, rzadko wychodzę z domu, nie mam zainteresowań, nie utrzymuję z nikim bliskich relacji. Mam wrażenie, że wszystko robię z automatu. Jak się odnaleźć w tej sytuacji?

Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem lub lekarzem psychiatrą. Specjalista zdiagnozuje i zależnie od tego zleci odpowiednie możliwości poradzenia sobie (najprawdopodobniej psychoterapię). Podobne trudności mogą być zarówno wyrazem kryzysu jak i poważniejszych zaburzeń (np zaburzeń osobowości, depresji itp). Dlatego warto rozpocząć diagnostykę i w razie potrzeby leczenie.

Witam.

Dobrze, że zdecydowała się Pani napisać p swoich trudnościach i samopoczuciu. Czy rozmawiała Pani o tym, co przeżywa, z bliskimi? Trudności, które Pani opisuje, są sygnałem, że warto, by poszukała Pani wsparcia psychoterapeuty lub psychologa z odpowiednim przygotowaniem. Może się Pani zgłosić prywatnie lub w ramach NFZ (np. w Poradni Zdrowia Psychicznego, wówczas potrzebne będzie skierowanie od lekarza rodzinnego albo psychiatry). Warto podjąć wspólnie psychoterapeutą lub psychologiem pracę nad zajęciem się Pani trudnościami. Nie musi Pani ze swoimi trudnościami pozostawać sama - warto skorzystać ze wsparcia osób profesjonalnie do tego przygotowanych.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

Witam, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem aby zastanowić się nad przyszłością, celami. Ważne że zaczęła Pani szukać już swojej drogi. Z każdym kolejnym krokiem będzie Pani łatwiej odnaleźć siebie. Może skorzystać Pani z pomocy w prywatnym gabinecie lub w poradni psychologa NFZ (https://zip.nfz.gov.pl/GSL/). Potrzebne będzie wtedy skierowanie które może wystawić lekarz rodzinny. Pozdrawiam serdecznie