Skąd te problemy z podejmowaniem decyzji?

Witam. Od pewnego czasu czuję, że nie wiem czego chcę. Coraz częściej zwracają mi na to uwagę znajomi i rodzina. Zerwałam z chłopakiem 4 tygodnie temu. W przeciągu miesiąca potrafiłam się zauroczyć w 3 osobach. Chodzę do psychologa, po wizytach czuję się dobrze, ale po kilku dniach kiedy znowu jestem sama ze swoimi myślami nie daję rady. Często płaczę i o wszystko się obwiniam. Czuję,że nikt mnie nie rozumie. Nie potrafię się już na niczym skupić. Źle sypiam. I coraz częściej nie mam ochoty żyć

Dzień dobry.

Rozumiem, że to trudny czas dla Pani, zwłaszcza, że obwinia Pani siebie za swoje trudności. Dobrze, że zaczęła Pani korzystać z pomocy psychologa. Zachęcam, by z nim przedyskutowała Pani to, co się dzieje i jak się Pani z tym czuje. Być może warto też z nim porozmawiać, co może Pani pomoc w ciągu tygodnia, pomiędzy sesjami, gdy jest Pani ciężko.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

Witam, korzysta Pani z pomocy psychologicznej. Psychoterapia to proces, na zmiany potrzebny jest czas. Proszę porozmawiać z terapeutą czy ze względu na Pani zmiany nastroju, być może depresyjne, nie skorzystać również z konsultacji z lekarzem psychiatrą. Pozdrawiam serdecznie