Jak uporać się z nerwicą u osoby, która nie myśli pozytywnie?

Witam!zmagam siesie z nerwica od 7 lat,ale pierwsze kroki w leczeniu jej zaczęłam w czerwcu,rozpoczęłam psychoterapie,efekty jakieś są,tylko nikt mnie nie wspiera,cały czas jestem gnebiona,jak mam pozytywnie myśleć i pracować nad soba?jestem sama ze swoja chorobą i nie daje rady,jestem tym zmeczona juz..

Dzień dobry.

Myślę o tym, czy, jeśli jest Pani w terapii, to może Pani rozważyć możliwość, że nie jest Pani sama wobec nerwicy.
Zachęcam, by rozmawiała Pani o swoim zmęczeniu, rozczarowaniu i innych uczuciach towarzyszących poczuciu osamotnienia ze swoim psychoterapeutą. To ważne, by czuła Pani, że może tam o tym rozmawiać, zwłaszcza, gdy czuje Pani, że nie daje już rady. Do tego Panią zachęcam.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

Witam,

bardzo ogólnie opisuje Pani swój problem, zalecałabym szczerą rozmowę z psychoterapeutą. zaburzenia lękowe leczy się metodą psychoterapii - skuteczna jest poznawczo - behawioralna.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, brakuje Pani wsparcia, jest Pani zmęczona chorobą. Warto poruszyć te wszystkie tematy na sesji z terapeutą. W ten sposób najłatwiej będzie Pani, razem z psychoterapeutą który na pewno wspiera Panią w jej dążeniach powrotu do równowagi, znaleźć sposób na radzenie sobie z tymi trudnościami. Pozdrawiam serdecznie