Dlaczego zakochałam się w starszym mężczyźnie?

Mam problem zakochałam się w mężczyznie starszym 0 33 lata. To mój wykładowca, bardzo mnie ze wszystkim wspiera i pomaga. Widzę, że mu się podobam. Jednak on ma żonę i rodzinę. Nie chce rozbijać domu... Ale mam problem bo nie mogę znalezc wśród swoich nikogo kim bym się zainteresowała. Cały czas żyje fascynacją intelektualną nim. Czy ja jestem chora?

Witam
Temat jest wielowątkowy i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proponuję udać się do doświadczonego terapeuty, aby przyjrzeć się swoim relacjom z rodzicami i krok po kroku rozkminować przyczynę swoich fascynacji znacznie starszym mężczyzną. To nie jest choroba, a jedynie szukanie brakującego rodzica....którego w jakimś obszarze zabrakło...
Pozdrawiam

Zakochanie się w starszym mężczyźnie, szczególnie jeśli imponuje on intelektualnie, a do tego otacza uwagą i opieką nie musi świadczyć o zaburzeniu, może jednak wskazywać na pewne braki czy niezrealizowane potrzeby, która owocują tą fascynacją. Jednak w tej sytuacji- gdy szansa na realizacje uczucia jest niewielka- warto zastanowić się, czy kontynuowanie znajomości i relacji przyniesie Pani więcej pozytywnych doznań, czy rozczarowań i cierpienia. Jeśli trudno poradzić sobie samemu- można skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty.

Dzień dobry.

Zachęcam, by rozważyła Pani zgłoszenie się na psychoterapię. W jej ramach będzie Pani mogła wspólnie z psychoterapeutą przyjrzeć się pytaniom, które Panią nurtują, swojej obecnej sytuacji i własnym uczuciom. Ważne by w tym wszystkim zatroszczyła się Pani o siebie i uzyskała w tym wsparcie osoby, której rolą jest Pani w tym pomóc.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog