Mam męża, a zakochałam się w innym mężczyźnie

jestem w zwiazku mam meza dziecko i jednak zakochałam sie w innym facecie starszym o 12 lat który ma rodzine tak jak ja zwiazku z czym nie chce byc ze mna choc czuje to samo co ja bo dzieci sa dla niego najwazniejsze a ja nie potrafie sobie z tym poradzic dlaczego
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Zdaję sobie sprawę, że może czuć Pani wiele negatywnych czy ambiwalentnych uczuć w sytuacji, w której się Pani znalazła. Ma Pani rodzinę, męża, dziecko i zakochała się Pani w mężczyźnie, który również ma rodzinę, żonę, dzieci. Mimo iż odwzajemnia Pani uczucia, nie chce rozstać się z żoną dla dobra dzieci. Jestem w stanie zrozumieć jego decyzję. Pani jest o wiele trudniej, bo darzy Pani tego mężczyznę uczuciem. Jak sobie poradzić? Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby wsparcie psychoterapeuty, który pomógłby Pani zaakceptować decyzję mężczyzny i pomógł ustalić pewne priorytety. Proszę zrozumieć, że nie może Pani zmusić mężczyzny do tego, by poświęcił rodzinę dla nowego związku. On również nie ma prawa wymagać od Pani, że odejdzie Pani od męża czy dziecka. Warto, by zastanowiła się Pani nad tym, co zafascynowało Panią w tym mężczyźnie? Czego Pani brakuje u męża? Czy kocha Pani swojego męża? Jak układają się Wasze relacje z mężem? Jak można byłoby poprawić Wasze relacje? Czy uczucia mężczyzny, którego Pani poznała, są szczere? Jakie intencje ma wobec Pani? Czy rzeczywiście warto rozbijać dwie rodziny (Pani rodzinę i rodzinę nowego partnera), by stworzyć nowy związek? Ile jest plusów, a ile minusów takiego rozwiązania? Życzę owocnych refleksji i zachęcam do konsultacji u psychoterapeuty.
Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Nie pozostaje Pani nic innego, jak zaakceptować decyzję.
I zwrócić się w kierunku Męża, bo być może nie rozmawiacie wspólnie z Mężem o swoich potrzebach, pragnieniach i o tym co byłoby ważne dla Pani, Męża...?

I tak to już jest, ze tęsknimy za tym, czego nie mamy...

Życzę Pani wewnętrznego spokoju,
Irena Mielnik-Madej