Co mam zrobić, kiedy mój mąż jest zaślepiony rządzą pieniądza?

Co mam zrobić kiedy mój mąż jest zaslepiony rządzą pieniądza i nie dostrzega tego że traci powoli rodzinę? Myślę nad rozwodem... Mąż jest ki3rowca ciężarówki i wiecznie go nie ma w domu. Oddalaja się nasze relacje (psychiczne i fizyczne) oraz relacje ojciec syn. Synek jest jeszcze mały... mój mąż był wychowywane przez matkę bo ich ojciec ja zdradził i zostawił. Mąż ciężko przeżył ich rozstanie. Więc czemu chce robić to samo naszej rodzinie? Przecież pieniądze nie zastąpią mu rodziny...

Dzień dobry,
domyślam się, że Pani mąż nie dostrzega tego, że traci rodzinę. Nawet jeżeli to Pani sygnalizuje, zapewne nie chce tego słyszeć. Być może postawił sobie za cel, że zapewni swojej rodzinie dobrobyt i usilnie realizuje ten plan. Jeżeli czuje Pani, że ilość pracy męża doprowadza do kryzysu, warto postawić stanowcze granice. Domyślam się, że pomocna byłaby konsultacja u terapeuty prowadzącego terapię małżeńską w celu naprawienia Państwa relacji. Niestety czasami człowiek najpierw musi coś stracić żeby coś zrozumieć i nie zawsze da się w odpowiednim momencie ratować relacje czy rodzinę.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią Serdecznie,

Proszę porozmawiać z Mężem, szczerze, spokojnie i bez oceniania.

Przedstawić Mu swoje wątpliwości, dotyczące przyszłości Waszego związku. i razem zadecydować, co i jak moglibyście przemodelować w Waszym partnerstwie, żeby wzmocnić Wasz związek i tym samym wspólnie zadbać o dobro Waszej rodziny.

Warto byłoby zaprosić Męża do podjęcia wspólnej terapii małżeńskiej, do czego bardzo zachęcam.

Życzę Pani, żeby się Wam udało,
Irena Mielnik-Madej