Co powinna zrobić żona, której mąż jest pesymistą?

Co ma zrobić żona gdy jej mąż ma ciągłe zmiany nastoju ,nie umie podjąć decyzji,ma dużo pesymizu jak sie nie wypalić przy takiej osobie a mąż nie chce iść do lekarza.

WItam, ale może mąż zgodzi się na wspólną terapię par ?
Z tego o co Pani pisze Wasz związek jest w kryzysie więc
to byłby dobry pomysł.
Jeżeli nie będzie chciał to powinna Pani sama udać się na konsultacje u psychoterapeuty.
Pozdrawiam

WITAM SERDECZNIE
Osobiście zachęcałabym do podjęcia psychoterapii.Nigdy nie wiadomo,co wypłynie w trakcie dobrego,bliskiego kontaktu z drugą osobą ,która wreszcie i Pani pozwoli być na pozycji osoby opiekowanej.W dalszej perspektywie jest możliwość zaproszenia do takiej terapii męża i prowadzenia jej w formie terapii małżeńskiej,z uwzględnieniem potrzeb Waszego wieku,specyfiki układów z rodzinami,które są przenoszone jako wzorce,wzajemnych oczekiwań,rozumienia siebie i partnera ,aż do uzyskania oczekiwanej równowagi.Trzeba jednak dac sobie na to ok.roku.Ma więc Pani wskazówki formalne i w razie potrzeby zapraszam do Warszawy.