Jestem w zaawansowanej ciąży, a mąż mi oświadczył, że zakochał się w innej. Co mam robić?

Jestem w 38 tyg. ciąży i 3 dni temu dowiedziałam się, że mój mąż zakochał się w innej kobiecie. Mówi, że mnie nie zdradził, że to jakoś tak przyszło samo, bo oni razem pracują i mają dużo wspólnych tematow, i że bardzo dobrze się z nią dogaduje.

Powiedział mi, że go zauroczyła i nie może sobie z tym poradzć, że on nadal mnie kocha, tylko ta nasza miłość jest już taka inna, nie taka jak kiedyś. Mówi, że sam nie wie, czego chce, że mnie i dziecka nie zostawi, ale ja się boję, że on będzie ze mną z litości i dla dziecka. Ja bardzo mocno go kocham i on o tym wie, a o dzidzię staraliśmy się bardzo długo, bo już raz poroniłam i ta ciąża jest taka wyczekana. Widzę, że on nie może sobie z tym poradzią, a ja non stop płaczę i nie mogę spać, jeść - a przecież muszę być silna dla naszego dziecka, bo już za parę dni będzie z nami.

Nie wiem co mam robić: przeczekać sytuację i zobaczyć, jak będzie, czy dać mu odejść? Ja nie wyobrażam sobie zostać sama, kocham go nad życie i wiem, że on też mnie kocha, tylko nie tak, jak ja bym tego chciala. Jak mamy sobie pomóc? Jak mamy przez to przebrnąć? Czy nasz związek ma jeszcze jakieś szanse? Proszę o jakąś poradę, dziekuję z góry.

Witam!

W tej chwili powinna Pani przede wszystkim dbać o siebie i dziecko. Wprost powiedzieć mężowi, jak się Pani teraz czuje i co myśli o jego nowej relacji. Przyjście dziecka na świat jest bardzo ważnym i wymagającym wydarzeniem, zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Warto, żeby mąż był teraz z Panią i wspierał.

Po narodzeniu dziecka i powrocie do formy fizycznej, powinna Pani wraz z mężem zacząć terapię małżeńską. Dzięki temu popracujecie nad swoją relacją, zbliżycie się do siebie i pogłębicie uczucia. Taka praca nad związkiem pozwoli Wam na nowo się odkryć i utrwalić Wasze relacje. Dla mężczyzny ciąża jest także trudnym czasem, stąd mogła wyniknąć ta sytuacja. Myślę, że jeśli postaracie się odnowić więzi łączące Was, macie duże szanse na kontynuowanie związku w miłości i oddaniu.

Pozdrawiam