Co zrobić, gdy mąż jest zazdrosny o ginekologa?

Witam!

Od 11 lat jestem mężatką. Mam ogromny problem, mój mąż nie może poradzić sobie z emocjami, głównie z zazdrością. Niezbyt okazuje mi uczucia a teraz gdy jestem w ciąży i moim lekarzem jest facet jest strasznie. Mówi, że sobie nie radzi, że facet mnie oglądał. Od tygodnia jest strzępkiem nerwów. Ja nie mogę do niego podejść, odpycha mnie. Mówi, że potrzebuje kobiety, ale jednocześnie widząc mnie widzi jak ten facet mnie dotyka. Nie może sobie z tym poradzić. Mamy syna 11-letniego i za 3 miesiące ma się urodzić córeczka. On bardzo pragnął tego dziecka, a teraz nie wiadomo jak sobie z tym poradzi. Jest chorobliwie zazdrosny o tego lekarza. Mam nawet wrażenie, że nie byłby zazdrosny o innego mężczyznę (kochanka).

Mąż jest bardzo władczy, nie przyjmuje żadnych argumentów. Przez te 11 lat, kiedy jesteśmy razem, nie był święty - nawet odszedł i chciał ułożyć sobie życie z inną. Potem też miał inną kobietę - był w delegacji, pisała do niego esemesy, e-maile, wysyłali sobie zdjęcia i zaprosił ją na kilka dni do siebie, tam w delegacji. Ja jednak byłam zawsze przy nim, miał różne kłopoty nawet ogromne, ale wydawało mi się, że jak z nim zostanę to się jakoś ułoży. Przecież mamy wspaniałego syna. Minęło parę lat, jestem w ciąży, wydaje się, że lepiej być nie może (z jego perspektywy). A tu taki problem, lekarz ginekolog prowadzący ciążę jest facetem - dla niego to straszne. Nie wiem co z tym zrobić. On nikogo nie słucha, mówi że nikt nie jest w stanie mu pomóc. Boję się o niego, o nas, o jego decyzję. Jak mu pomóc?

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Na podstawie Pani listu widać, że mąż faktycznie nie radzi sobie z negatywnymi emocjami, a najbardziej nie potrafi opanować chorej zazdrości. Mają Państwo za sobą 11-letni staż małżeński – to piękny czas wspólnego bycia razem i choć, jak zwróciła Pani uwagę, nie zawsze było dobrze między Wami, to jednak oboje chcielibyście zawalczyć o małżeństwo. Napisała Pani, że mąż ma dość trudny charakter, jest zasadniczy, władczy, chłodny emocjonalnie, odpycha Panią, a w przeszłości nie do końca był Pani wierny, gdyż flirtował z innymi kobietami. W czasie Pani ciąży pojawiły się u męża stany zazdrości o to, że chodzi Pani do ginekologa, który jest mężczyzną. Mąż nie potrafi pogodzić się z faktem, że ogląda Panią nago inny facet. Nie przyjmuje do wiadomości, że jest to kontakt tylko na gruncie pacjentka-lekarz. Pyta Pani, jak pomóc mężowi uporać się z tą zazdrością. Zastanawia mnie jednak to, czy mąż przejawiał zazdrość od początku, kiedy zaczęła chodzić Pani do ginekologa, czy dopiero teraz niedawno. Jest Pani w szóstym miesiącu ciąży – jeżeli mąż przejawiał zazdrość od początku, kiedy dowiedział się o dziecku, to można było wówczas pomyśleć o zmianie lekarza na lekarkę, by uniknąć ataków złości męża. Jeżeli mąż zaczął dopiero od niedawna przejawiać chorobliwą zazdrość, to może przyczyny jego zazdrości tkwią gdzieś indziej? Jeżeli zwykła rozmowa z mężem na ten temat nie skutkuje, proszę zastanowić się, czy nie warto byłoby skorzystać z pomocy w poradni małżeńskiej. Polecam również artykuły pod poniższymi linkami: http://portal.abczdrowie.pl/chorobliwa-zazdrosc http://portal.abczdrowie.pl/zazdrosc-w-zwiazku

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Witam Panią Serdecznie,

Zachęcam Panią i Pani Męża do podjęcia terapii małżeńskiej, aby poprawić i wzmocnić relacje małżeńskie między Państwem.

Życzę tylko udanego związku małżeńskiego,
irena.mielnik.madej@gmail.com