Czy można wyleczyć się z zazdrości?

Czy zazdrość jest w pełni uleczalna? Zapisałem się do poradni i zastanawia mnie czy mi pomoże.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

8 sposobów, aby uzdrowić swój dom, czyli tajniki sztuki feng-shui

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Zazdrość wynika najczęściej z jakichś głęboko zakorzenionych przyczyn. Może wynikać np. z wcześniej nieudanych związków, w których ktoś nadszarpnął zaufanie, może wiązać się z niskim poczuciem własnej wartości i przekonaniem, że nie zasługuje się na partnera oraz obawą, że można go w każdym momencie stracić. Przyczyn zazdrości jest wiele. By skutecznie wyeliminować ataki zazdrości, trzeba „rozprawić się” z przyczynami zazdrości, a w tym najlepiej pomaga pomoc psychoterapeutyczna, dlatego dobrze, że umówiłeś się na konsultację do poradni. Zachęcam też do przeczytania artykułów zamieszczonych w naszym serwisie:
http://portal.abczdrowie.pl/chorobliwa-zazdrosc http://portal.abczdrowie.pl/jak-sobie-radzic-z-zazdroscia http://portal.abczdrowie.pl/zazdrosc-w-zwiazku http://portal.abczdrowie.pl/zazdrosc-u-mezczyzn
Pozdrawiam!

0

Witam,

zazdrość jest problemem, w momencie kiedy nie można zaufać partnerce/partnerowi, co powoduje dysfunkcyjne zachowanie wobec tej osoby - niszczy relacje i wpływa niekorzystnie na samopoczucie osoby odczuwającej chorobliwą zazdrość. Z drugiej strony zazdrość jako uczucie jest wskaźnikiem miłości, jednak ważne jest żeby umieć sobie poradzić z reakcjami wywołanymi przez zazdrość, polegającymi na kontrolowaniu emocji i zachowań, wizyta u psychologa jest wskazana.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty