Co oznacza uczucie ciężkości w klatce piersiowej u osoby z nerwica?

Od paru D i jestem przeziębiona, mam też nerwice, nie wiem jak sobie poradzić z problemem, czuję ciężkość na klatce, dziwne problemy z oddechem i takie kłócie w klatce, okropne zmeczenie , odrealnienie, bóle pleców. Mam dosyć. Co mi jest ? EKG 2 miesiące temu - Ok , badania krwi dwa miesiące temu- ok

Dzień dobry!
Jeśli lekarz pierwszego kontaktu w badaniach nie stwierdził znamion żadnej choroby, zalecam Pani konsultację z psychologiem. Być może dolegliwości, które Pani doskwierają mają związek z odczuwaniem lęku i stresu. Rozmowa z bezstronną, obiektywną osobą może Pani pomóc zdystansować się a może również odkryć sposoby na skuteczne poradzenie sobie z nimi.
Wszystkiego dobrego!

Witam Panią
Nie napisała Pani, czy te wszystkie objawy pojawiły się
przy przeziębieniu, czy były już wcześniej, a przeziębienie
spowodowało, że stały się bardziej dokuczliwe.
Jeżeli cierpi Pani na nerwicę, to prawdopodobnie
są to objawy wynikające właśnie z nerwicy.
Zdarza się też, że przy zaburzeniach nerwicowych, w szczególnie
obciążających sytuacjach lękowych umysł, broniąc się
przed poczuciem zagrożenia, powoduje odcięcie od otaczającej
rzeczywistości całkowicie zniekształcając jej odbiór.
Stąd u Pani poczucie odrealnienia.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Jestem przekonana, że jak wyleczy Pani nerwicę,
to odzyska Pani równowagę wewnętrzną,
a Pani organizm zacznie normalnie funkcjonować
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
nerwicowe i ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła
problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich psychicznymi i somatycznymi konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl