Czy można trwale wyleczyć się z nerwicy?

Czy nerwica jest wyleczalna ? Leczę się z nerwicy lękowej z agarofobią już 15- lat .Pół roku do dwóch przerwy i proszki Paxtin dwa lata i tak w kolko .Przerwa proszki przerwa proszki.Może są jakies nowe metody ?proszę o pomoc w tym temacie

Witam,

agorafobię można leczyć farmakologicznie i/lub psychoterapią. jeśli farmakoterapia nie przynosi optymalnych rezultatów, wskazana byłaby psychoterapia CBT (poznawczo - behawioralna), jest to metoda leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresyjnych, o określonej strukturze, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku, jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby.
Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie. CBT wykazuje dużą skuteczność, w leczeniu zaburzeń lękowych potwierdzoną empirycznie.
W Pani przypadku odpowiednio dobrane leczenie (psychoterapia), może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.

Uważa się, że za rozwój i utrzymywanie się nerwicy odpowiadają czynniki natury psychologicznej. Dlatego też najbardziej zalecaną formą leczenia jest psychoterapia. Leki powinny pełnić w tym przypadku jedynie funkcję wspomagającą - służą zmniejszeniu nasilenia objawów. By więc doprowadzić do wyleczenia, a nie podleczenia, niezbędne może być skorzystanie z pomocy psychoterapeuty.

Z Pani opisu wynika, że do tej pory korzystała Pani jedynie z farmakoterapii. Zachęcam do rozważenia podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
[url=https://www.psychoterapiakompas.pl]https://www.psychoterapiakompas.pl[/url]
[url=https://www.psychoterapiakompas.pl/blog]https://www.psychoterapiakompas.pl/blog[/url]

Witam Panią
Zarówno nerwica lękowa jak i agorafobia są uleczalne.
Wnioskuję, że leczy się Pani tylko farmakologicznie.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że leczenie farmakologiczne
nie leczy Pani dolegliwości i nie rozwiązuje Pani problemów,
jedynie tłumi objawy.
Żeby skutecznie wyleczyć nerwicę lękową i agorafobię,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Przy odpowiednio dobranej psychoterapii całkowite wyleczenie
Pani dolegliwości trwa zwykle kilka miesięcy.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl