Czy nerwica i agorafobia są uleczalne?

Witam prosze o rade choruje na nerwice z agorafobia od 7 lat bralam leki z przerwami i psychoterapia z lekami bylo lepiej po odstawieniu to samo psychoterapia nic nie dala gdy zapytalam psychoterapeuty czy wogole mozna to wyleczyc powiedzial ze nie ze tylko zaleczyc i nauczyc sie ztym zyc!czy to prawda?czy mam szukac innego lekarza?jak mozna nauczyc sie ztym zyc?!nie wyobrazam sobie tego ..czy mam brac leki do konca zycia...chce normalnie zyc wychodzoc z dzieckiem pracowac

Witam Panią,
Niepokojący jest fakt, że zaburzenia lękowe i agorafobię
leczy Pani siedem lat i pisze Pani „z lekami było lepiej,
po odstawieniu to samo” a psychoterapeuta stwierdził, że tego
nie można wyleczyć, „tylko zaleczyć i nauczyć się z tym żyć!”.
Po pierwsze to nie są choroby niewyleczalne.
Zarówno zaburzenia lękowe jak i agorafobia to zaburzenia,
które są w pełni uleczalne na drodze odpowiednio dobranej
psychoterapii.
Jeżeli tak się nie stało na przestrzeni siedmiu lat to znaczy,
że terapia była źle dopasowana, co terapeuta powinien
zauważyć po kilku sesjach.
Jeżeli wieloletnie leczenie psychiatryczne, połączone z psychoterapią,
nie przynosi pożądanych efektów, należy pomyśleć o zmianie
metody leczenia, a przede wszystkim lekarza i psychoterapeuty.
Powinna Pani też wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem
objawowym – środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń
lękowych ani agorafobii i nie rozwiązują problemu,
jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
nerwicowe i agorafobię, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do wprowadzenia odpowiednio dopasowanej
psychoterapii w proces leczenia.
Proszę wybrać terapeutę, który faktycznie zajmuje się leczeniem
zaburzeń lękowych i agorafobii.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl