Jak skutecznie leczyć nerwicę lękowo-depresyjną?

Jestem po 3letniej psychoterapii u psychiatry,ktory byl i lekarzem i terapeuta i nic ta metoda mi nie dala,no moze tyle,ze mam cienszy portfel o 14tys,przykre lek stwierdzil,zen terapia na mnie nie dziala,jestem oporna nia na to wychodzi,ale za to leki dobrze na mnie dzialaja,a mam nerwice lekowo depresyjna

Witam!
Niech Pani zmieni lekarza leczącego, jeżeli "psychoterapia" nie przynosi spodziewanego efektu, to nie robimy jej "na siłę", tylko modyfikujemy swoje postępowanie! Być może źle Panią zdiagnozowano lub trafiła Pani na laika (certyfikaty odbycia lub nawet ukończenia czegoś nie świadczą o umiejętnościach). Psychoterapia wsparta leczeniem biologicznym z pewnością przyniesie pożądany efekt terapeutyczny.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam Panią
Niepokojący jest fakt, że zaburzenia lękowo – depresyjne leczy
Pani trzy lata i pisze Pani „nic ta metoda mi nie dała”,
a lekarz stwierdził, że jest Pani „oporna” na terapię.
Nie ma ludzi opornych na terapię, ale może być terapia
źle dopasowana, co terapeuta powinien zauważyć po kilku
sesjach.
Jeżeli wieloletnie leczenie psychiatryczne, połączone z psychoterapią,
nie przynosi pożądanych efektów, należy pomyśleć o zmianie
metody leczenia, a przede wszystkim lekarza - psychoterapeuty.
Pisze Pani, że leki dobrze na Panią działają, ale nadal cierpi Pani
na zaburzenia lękowo – depresyjne.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem
objawowym - leki nie leczą zaburzeń lękowo – depresyjnych
i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze
do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
nerwicowe, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do wprowadzenia odpowiednio
dopasowanej psychoterapii w proces leczenia.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowo – depresyjnych
oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl