Czy to mogą być pierwsze objawy nerwicy?

Witam serdecznie :) Od jakiegoś tygodnia się źle czuje. Mrowienie kończyn , ból w klatce piersiowej raz z lewej raz z prawej strony , czasem mroczki przed oczami ,czerwone plamy na dłoniach od środkowej części , jasno pomarańczowe podeszwy stóp , ból odcinka lędźwiowego pleców , ucisk serca , bóle brzucha. Jak wstaje z samego rana od razu bolą mnie plecy oraz brzuch. Ekg robione wyszło dobrze ciśnienie w granicach 130/80. Czy to mogą być objawy nerwicy ? Jakie badania zrobić ? Dziękuje za pomoc

Witam,

zalecana jest konsultacja neurologiczna, kardiologiczna, w celu wyeliminowania chorób somatycznych.
Całkiem możliwe, że objawy, które Pan przejawia mają podłoże psychogenne, wskazane leczenie za pomocą psychoterapii i/lub farmakoterapii, diagnostyka psychiatryczna, pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego NFZ.

Pozdrawiam serdecznie

Witam.

Objawy, które Pan opisuje mogą mieć swoje źródło w przeżywanym stresie bądź mieć charakter nerwicowy. Pisze Pan, że doświadcza ich od stosunkowo krótkiego czasu. Zastanawiam się, czy doświadczał Pan ich już wcześniej w tym samym lub innym nasileniu. By udzielić pełniejszej odpowiedzi na Pana pytanie, wskazane byłoby wykluczenie innych czynników, np. chorób tarczycy.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

Witam Pana
Warto zgłosić się na wizytę do lekarza rodzinnego
i przeprowadzić pełną diagnostykę w celu
wykluczenia chorób somatycznych.
Pana objawy mogą też wskazywać na zanurzenia nerwicowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
W leczeniu nerwicy i jej konsekwencji, najskuteczniejszą
metodą jest psychoterapia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl