Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozpoznanie nerwicy

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem dziecięcym. Czy te zdarzenia mają związek z konkretną sytuacją, zastanawiali się Państwo nad przyczyną. Sytuacje mogą mieć związek ze stresem, lękiem. Pozdrawiam serdecznie

0

Raczej nie diagnozuje się chorób psychicznych, czy zaburzeń osobowości u dzieci ze względu na to, że ludzka osobowość rozwija się i osiąga finalny kształt dopiero w dorosłości. Rozumiem Pani niepokój związany z budzeniem się córki i jej złym samopoczuciem, dla tego zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa dziecięcego (może to być psycholog w szkole, do której uczęszcza Pani córka). Specjalista będzie miał szansę w fachowy sposób zaopiekować się Pani córką i pomóc w ustaleniu zarówno przyczyny problemu, jak i metod radzenia sobie z nim.

0

Witam Panią
Aby rzetelnie odpowiedzieć na Pani pytanie,
należy przeprowadzić wnikliwy wywiad,
by zbadać okoliczności, które doprowadziły
do złego samopoczucia córki.
Wskazana osobista konsultacja z psychologiem
dziecięcym.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
64 poziom zaufania

Witam,
nerwica objawia się różnymi dolegliwościami somatycznymi. Jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem. Psychoterapia jest metodą najbardziej pomocną w tym zakresie i warto z niej skorzystać znajdując specjalistę. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

0

Witam,

Przedstawione przez Panią objawy mogą, ale nie muszą być objawami nerwicowymi. Dobrym rozwiązaniem będzie kontakt z psychologiem dziecięcym, który po wnikliwym wywiadzie będzie mógł ustalić przyczynę dolegliwości, ale również podjąć względem córki odpowiednie działania terapeutyczne.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy