Czy można wmówić sobie nerwicę natręctw?

Czy to możliwe że wymyśliłam sobie że mam nerwice natrectw? Jestem osobą, która zawsze bardzo przejmuje np. Kiedyś miałam probl zol-jelitowe i schudłam.panikowalam że coś mi jest pół roku, zrobiłam badania i okazało się że wszystko jest ok to przeszło mi z dnia na dzień. 3 mies temu koleżanka powiedziała mi o pacjentce która ciągle słyszy w głowie piosenkę, i ja zaczęłam się bać i ciągle o tym myśleć. Teraz mam typowe objawy nerwicy natrectw- liczenie czegoś, dotykanie. Czy to skutek przejmowani

Witam Panią
Jeżeli zdarzało się to już wcześniej, to jest to możliwe.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany.
Konieczna jest konsultacja z psychologiem, który rozpozna
źródła psychicznych uwarunkowań związanych z Pani
wmawianiem sobie choroby czy też „ucieczką w chorobę”.
Prawdopodobnie wskazana będzie psychoterapia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, opisane objawy mogą być związane z nerwicą natręctw. Jednak żeby zdiagnozować problem niezbędna jest bezpośrednia wizyta u specjalisty.
Brak odpowiedniej opieki może prowadzić do pogłębiania się zaburzenia i nasilania objawów. Dlatego zachęcam do spotkania ze specjalistą, który pomoże w przezwyciężeniu trudności i powrocie do psychicznej równowagi.
Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl