Czy to zachowanie to nerwica natręctw?

Witam, od paru lat notorycznie wszystko mnie wkurza tzn koszulka zadarta o oparcie nie tak jak powinna być i pomimo poprawienia ciągle jest tak samo, ciągle sprawdzam czy wszystko wyłączyłem, poprawiam też często rękawki, sprawdzałem czy wszystko spakowałem do pracy po 5 razy ...Czytałem że to jest nerwica natręctw, ale zawsze chce się upewnić.. Czasem to zabiera mi sens żywota.. Co poradzić? Nie chce się nigdzie udawać do poradni itd. Może najlepiej po prostu przestać to robić? (podświadomość)

Witam
Pyta Pan: „Może najlepiej po prostu przestać to robić?”
Oczywiście, że tak. Proszę przestać już dzisiaj. Na zawsze.
Jeżeli jednak jest to trudne dla Pana, to znaczy,
że potrzebuje Pan pomocy specjalisty.
Pana objawy mogą wskazywać na zaburzenia
obsesyjno - kompulsyjne, czyli nerwicę natręctw.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Oblicza nerwicy natręctw bardzo często
uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.
Choroba utrudnia kontakty społeczne
i niezmiernie przeszkadza w pracy zawodowej.
W leczeniu nerwicy natręctw najskuteczniejszym
sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu
rozwiązania problemu jest psychoterapia.
Czasami wprowadza się leczenie farmakologiczne.
Zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje online, np. za pośrednictwem
komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
z reguły leczenie nerwicy natręctw przebiega dwutorowo, łącząc psychoterapię z farmakoterapią. Psychoterapia może mieć różne formy, ale najczęściej stosuje się terapię poznawczo-behawioralną, której celem jest identyfikacja i wygaszanie błędnych przekonań oraz zmniejszenie liczby i nasilenia natrętnych zachowań.
Serdecznie pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl