Natrętne myśli przy nerwicy natręctw

Witam. Potrzebuje kilka skutecznych metod na natrętne myśli w nerwicy natręctw. Jakimi sposobami psychologicznymi moge zmniejszyc ich intensywność?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jednym ze sposobów na ograniczenie natrętnych myśli jest ich dopuszczenie i nie wypieranie ich. W momencie, gdy taka myśl się pojawi, zacznij się zastanawiać skąd ona się bierze, przeanalizuj, jaki lęk za nią stoi. Pamiętaj również, że jest to tylko myśl - to Ty masz nad nią władzę, a nie ona nad Tobą.
Pozdrawiam

Witam Serdecznie,

Zachęcam do rozważenia podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Z życzeniami wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej