Jak opanować natrętne myśli i nerwicę natręctw?

Witam. Mam taki problemproblem.chodzi o to,że czasem przyjdzie mi na myśl coś głupiego,ja sie tym potem zadreczam I bardzo mnie boli sumienie,bo już z tego myślenia wydaje się mi to prawdą(choć wiem ,że nie jest).Mam nerwice natręctw,bo co chwilę myje ręce.Ale co z tymi myślami,męczy mnie to psychicznie i wykańcza.Dziękuję za odpowied

Witam Panią. Tylko mogę sobie wyobrazić jak trudno jest Pani zmagać się z objawami, które Pani opisała. Dlatego przede wszystkim chciałbym Panią zachęcić do skorzystania z pomocy specjalistów. Jeśli lekarz stawiający diagnozę widzi potrzebę włączenia farmakoterapii, która obniży Pani napięcie a to wszystko zostanie wsparte oddziaływaniami psychologicznymi to jest szansa na znaczące osłabienie objawów. Proszę nie próbować radzić sobie w pojedynkę. Będzie to Panią zbyt dużo energii kosztowało. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Współczesne leki mają dosyć dużą skuteczność w leczeniu tego typu zaburzeń. Być może powinna Pani skorzystać zatem z konsultacji psychiatrycznej. Konsultacja z psychoterapeutą także nie zaszkodzi, bo umożliwi Pani zrozumienie skąd wzięła się Pani trudność.

http://www.gabinetzmian.pl

Dzień Dobry Pani,

Bazując na tym, co Pani napisała, bardzo zachęcam Panią do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, która byłaby pomocna i skuteczna w dotarciu do przyczyny Pani objawów.

Życzę Pani zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią
Oblicza nerwicy natręctw komplikują życie
i utrudniają normalne funkcjonowanie.
Choroba blokuje kontakty społeczne
i niezmiernie przeszkadza w pracy zawodowej.
W leczeniu nerwicy natręctw najskuteczniejszym
sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu
rozwiązania problemu jest psychoterapia.
Czasami wprowadza się leczenie farmakologiczne.
Zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie