W jaki sposób leczyć nerwicę natręctw?

Mam problem z ciagle powracajaca myślą. Jestem osobą która zawsze wszystkim się przejmuje, 2 lata temu np zobaczyłam guzek na stopie i pomimo wykonania rtg dalej ciągle martwilam sie czy to nowotwór, w tamtym roku mialam najpierw nadmierne odbijanie się, potem biegunki, w tym roku często z nie mogę spać-studiuje medycyne, doszła mi nerwica natrectw: myślałam np o przelykania śliny i ciągle to kontrolowalam teraz po prostu co kilka minut martwię się czy mi to przejdzie i czy jestem normalna.

Dzień Dobry Pani,

Podążając za Pani pytaniem, zachęcam Panią do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, która skutecznie leczy symptomy zaburzeń nerwicowych, gdyż dociera do ich przyczyny,

Proszę zadbać o zapominaną aktywność fizyczną, odpowiednie odżywianie, suplementy i systematyczny ośmiogodzinny sen.

Życzę Pani skutecznego zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej

Witam
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia
obsesyjno - kompulsyjne, czyli nerwicę natręctw.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Oblicza nerwicy natręctw bardzo często
uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.
Choroba utrudnia kontakty społeczne
i niezmiernie przeszkadza w pracy zawodowej.
W leczeniu nerwicy natręctw najskuteczniejszym
sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu
rozwiązania problemu jest psychoterapia.
Czasami wprowadza się leczenie farmakologiczne.
Zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje online, np. za pośrednictwem
komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie