Jak leczyć tę nerwicę natręctw?

Dzień dobry. Choruję na nerwicę natręctw od 6 lat, leczę się farmakologicznie niecały rok. Od jakiegoś czasu zaczął przeszkadzać mi wygląd mojego nosa, mam wręcz obsesję na ten temat. Rodzina mówi mi, że wszystko jest w porządku, ale ja twierdzę inaczej. Doprowadza mnie wygląd nosa fo nerwów i frustracji i w związku z tym chciałem się zapytać czy to też się leczy, bo strasznie to przeszkadza. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, dla zwiększenia skuteczności, powinno zakładać skojarzenie farmakoterapii z psychoterapią. Zachęcam do nawiązania kontaktu z psychoterapeutą (dobrze, jeśli będzie pracował w nurcie poznawczo-behawioralnym) - wówczas satysfakcja z leczenia powinna być wyższa.