Czy psychoterapia pomoże przy nerwicy natręctw?

Witam choruje na nerwice natręctw czy psychoterapia pomoze i jak złagodzić lęki bo są bardzo silne przeszkadza mi stuk,chałas,ten lęk mnie chamuje i mószę powtarzac czynnosci po kilka razy.Jak jest cisza spokoj to wtedy udaje mi się wykonac czynnosc szybciej bo mam kłopoty z koncentracja wszystko mi sie miesza jak sie zdenerwoje.Prosze o porade bo ta choroba mnie męczy od szesciu lat.

Witam,
Psychoterapia będzie dla Pani jak najbardziej pomocna, zwłaszcza terapia poznawczo-behawioralna jest skuteczna w leczeniu tego typu zaburzeń. Terapeuta pomoże Pani złagodzić objawy lękowe.
Pozdrawiam i zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty.

Szanowna Pani, psychoterapia, szczególnie w połączeniu z leczeniem farmakologicznym jest podstawową metodą terapeutyczną/leczniczą w przypadku nerwicy natręctw. Jako, że jest to zaburzenie z kręgu zaburzeń lękowych, tzw. nerwicowych, szczególnie polecam pracę z psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (CBT). We Wrocławiu polecam np. Panią Małgorzatę B. psychologa/psychoterapeutę, do znalezienia w internecie i na portalu znany lekarz.
Pozdrawiam