Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podejrzenie nerwicy natręctw u 24-latki

Witam! mam pytanie, czy jestem chora na nerwicę natręctw? ciągłe mycie rąk, upewnianie się, ze kurki od gazu są wyłączone, czy żelazko wyłączone, kiedyś nawet chodziłam po wyznaczonych drogach, a jak coś nie pasowało, to się wracałam o dwa, czy kroki w tył, albo myśli, że mi się ciągle chce sikać, choć jak zachodzę do toalety to jednak nie, dodatkowo dochodzą myśli o śmierci, stracie bliskich, powoli sobie z tym radzę, są lepsze i gorsze dni, ale czy to jest nerwica natręctw?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Pokolenie internautów - co im grozi

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy za pośrednictwem Internetu, bez bezpośredniego kontaktu. Zdecydowanie jednak wymieniła Pani wiele niepokojących zachowań, odczuć i myśli, które wskazują na zaburzenia lękowe czy nerwicowe o charakterze obsesyjno-kompulsyjnym. Polecam podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witam. To są objawy nerwicy natręctw. Jednak przez internet nie da się postawić pewnej diagnozy. Proszę rozważyć skorzystanie z pomocy psychiatry i psychoterapeuty. Pozdrawiam

0

Podobne objawy często wskazują na nerwicę, dlatego zachęcałbym do spotkania z psychologiem i podjęcia psychoterapii. Szczególnie, że pisze Pani, że objawy znacząco utrudniają Pani życie, a także, że się nasilają.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy