Co oznacza ucisk w klatce piersiowej u 39-latki?

witam ,od jakiegos czasu,czasami sciska mnie w klatce piersiowej,to takie uczucie jakby ktos obejmowal i sciskal. Czy moze to byc przyczyna stresow,i nerwicy?

Witam Panią
Nie napisała Pani, czy ma Pani zdiagnozowaną nerwicę.
Czy występują jeszcze inne objawy?
Stres bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne.
Możliwe, że źródłem Pani dolegliwości są przeżywane emocje,
stres czy przemęczenie.
Ucisk w klatce piersiowej może być też objawem nerwicy,
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Jeżeli nie konsultowała Pani swojego problemu z lekarzem,
a tylko domyśla się Pani że to stres czy nerwica, to przede wszystkim
ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo zdiagnozowany.
Jeżeli zaś często przeżywa Pani stresujące sytuacje, to zachęcam
Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
i wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami,
z nerwami i uporać się z pozostałymi objawami.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
nerwica objawia się różnymi dolegliwościami somatycznymi, również kardiologicznymi. Psychoterapia jest metodą najbardziej pomocną w tym zakresie i warto z niej skorzystać znajdując specjalistę. Jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl