O czym może świadczyć ucisk w klatce piersiowej?

Witam. Kobieta, 24 lata. Od dwóch dni towarzyszy mi ucisk w klatce i w płucach, ale oddychać mogę. Dodatkowo mam silne uczucie niepokoju. Biorę miflonide na przebyte w zeszłym tygodniu zapalenie krtani, ale ucisk i niepokój pojawiły sie teraz. Jestem nerwowa osoba i nie wiem czy te objawy to początek nerwicy, działania leku czy problemy z sercem? Ekg nie robiłam nigdy gdyż nie było potrzeby, nigdy z sercem nie miałam problemów... Czy strach przed tym może wywołać te objawy somatyczne? Dziękuję

Witam Panią
Warto przeprowadzić diagnostykę kardiologiczną w celu
wykluczenia przyczyn organicznych.
Jeżeli wyniki będą w porządku, to znaczy że Pana dolegliwości
są natury psychologicznej, np. stres…
Wprawdzie po dwóch dniach objawów trudno mówić o nerwicy,
ale możliwe, że to są jej początki.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam do omówienia problemu z psychologiem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
nerwica objawia się różnymi dolegliwościami somatycznymi, również kardiologicznymi. Jednak na początek Pani objawy wymagają konsultacji z lekarzem kardiologiem. Jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.

Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl