Jak znowu zaufać po zdradzie?

Odkąd zostałam zdradzona nie potrafię zaufać i nie być zazdrosna o partnera. Jestem w nowym związku od roku i mimo ze widzę że wszystko między nami jest dobrze to jestem zazdrosna o koleżanki partnera, snuje domysły ze mnie zdradzi. Nie pptrafie sobie z tym poradzić. Proszę o kilka porad jak zmienić myślenie i zaufać.

Dzień dobry.

Zazdrość jest czymś naturalnym w związku i zacząłbym się martwić gdyby jej nie było.
Oczywiście wszystko ma swoje granice.

Myślę, że duży wpływ na Pani zachowanie ma przeszłość i związane z nią traumatyczne przeżycia.

W związku z powyższym proponuję szczerą rozmowę z partnerem, o przeszłości, o Pani lękach, obawach, oczekiwaniach.
Szczera, nieoceniająca rozmowa i pełna życzliwości to lekarstwo prawie na wszystko.

Oczywiście polecam Pani również wizytę u psychologa.

Życząc spełnienia i dużo odwzajemnionej miłości,
D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl

Witam Panią Serdeczne,

Zachęcałabym Panią do rozmowy i pracy psychologicznej, celem przepracowania trudnych emocji po zdradzie.

Życzę Pani pomyślności i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry,

Doświadczenie zdrady ze strony bliskiej osoby jest trudnym doświadczeniem i często rzutuje na uczucia pojawiające się w innych relacjach. Zachęcam do zgłoszenia się na konsultację do psychoterapeuty tak, by mogła Pani w bezpiecznych warunkach i przy wsparciu odpowiednio przygotowanej osoby zająć się swoimi uczuciami. Może Pani szukać pomocy również w ramach NFZ (potrzebne jest wówczas skierowanie od lekarza).

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog