Jak odzyskać zaufanie po zdradzie?

Zdradziłem swojego chłopaka. Całowałem się z innym. Powiedziałem mu o tym i był wściekły. Jak mam sprawić żeby on zobaczył moje starania ? Co mam robić by chociaż troche zmniejszyć jego ból

Witam,

Może Pan spytać o to swojego partnera. Może będzie chcieli skorzystać z psychoterapii par, gdzie będziecie mogli dojść do porozumienia.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam

To, że partner jest wściekły jest zrozumiałe - zawiodłeś zaufanie, jak zrobić by to naprawić i zmniejszyć ból? Niestety nie można cofnąć czasu, ale możesz z nim rozmawiać na ten temat i pokazać mu swoim postępowaniem ,że Ci na nim zależy. Jego ból zależy w dużej mierze od jego odbioru sytuacji w jakiej się to stało i tego co sprawiło ,że zaistniała.
Pozdrawiam

"Co dalej..." to trudne pytanie, z którym zmaga się każda para w sytuacji zdrady. Upraszczając odpowiedź na Pana pytanie: są dwa wyjścia: pozostanie w związku lub zakończenie go.Decyzję o tym, które drzwi owtorzyć, podejmuje każda z osób tworzących parę, ale jest to także decyzje podjęta wspólnie.By poradzić sobie z tą sytuacją potrzebny jest przede wszystkim czas .
Ujawnienie zdrady zaskakuje, wyzwala silne emocje, prowadzi do różnych reakcji.
W zależności od osoby może to być poczucie że świat się zawalił, bezsilność, problemy z dalszym funkcjonowaniem, brak pomysłu na życie po zdradzie. Inni ludzie wpadają w gniew i szukają sposobów zemsty.
Proces poradzenia sobie ze zdradą, jest podobny do procesu radzenia sobie z żałobą.
Osoba która dowiedziała się o zdradzie , przeżywa szok, doświadcza spowolnienia w myśleniu i działaniu,nie może uwierzyć, że to co się stało, było prawdziwym zdarzeniem, przeżywa silne emocje.
Jest to czas, kiedy ludzie próbują odpowiadać sobie na wiele pytań ,weryfikują swoje przekonania na temat siebie, partnera i związku .
Są to trudne momenty, powodujące wiele emocji, nie można określić czasu, jaki jest potrzebny na przeżywanie procesu poradzenia sobie ze zdradą.
Para która decyduje się na bycie razem, powinna spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego chcemy być razem
Decyzja o odbudowaniu relacji, zaufania wiąże się z wybaczeniem "pokutą", zadośćuczynieniem i z decyzją o uznaniu zdrady za sprawę zamkniętą.
Warto zatem uzbroić się w cierpliwość i pracować nad wspólnym zmierzeniem się z sytuacją .Być może pomoże spotkanie z terapeutą, które da szansę na wspólne przyjrzenie się sytuacji i zdecydowanie co dalej, na wspólne poszukanie zasobów pozwalających uporać się z tą sytuacją.

Witaj,
Najczęstszym powodem zdrad jest zła komunikacja i zatajanie faktu,że nie dostaje się od bliskiej osoby tego,czego oczekiwaliśmy.Jedyne więc,co mi przychodzi do głowy to przeprowadzenie szczerej rozmowy, w której jest szansa,by przekazać sobie wzajemne owe oczekiwania,np.że potrzebujesz/i nie dostajesz/ dowodów uczucia czy swojej atrakcyjności,więc chciałeś ją dostać gdzieś indziej.Dzięki temu druga osoba będzie miała również mozliwośc zwrotnej informacji na ten sam temat.
Zyczę powodzenia.